Sunekos - mezoterapia igłowa
Preparat do mezoterapii igłowej Sunekos to unikalne, opatentowane połączenie kwasu hialuronowego i aminokwasów, które synergistycznie stymulują regenerację macierzy pozakomórkowej (ECM). 

Sunekos wyróżnia się wysoką jakością oraz skutecznością przy zachowaniu pełnego profilu bezpieczeństwa. W skład gamy Sunekos wchodzą dwie linie: Sunekos 200 oraz Sunekos 12000, dając kosmetologowi możliwość precyzyjnego doboru zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjenta.


Sunekos - system regeneracji macierzy pozakomórkowej w procesie biogenezy skóry

Gama preparatów do mezoterapii igłowej Sunekos to rozwiązanie propozycja dla wszystkich pacjentów, którzy świadomie dbają o swoją skórę i dążą do jej odmłodzenia w sposób naturalny i nie zmieniający rysów twarzy. Sunekos to unikalne, opatentowane połączenie kwasu hialuronowego i aminokwasów, które synergistycznie stymulują regenerację macierzy pozakomórkowej (ECM).

Sunekos wyróżnia się wysoką jakością oraz wyjątkową skutecznością przy zachowaniu pełnego profilu bezpieczeństwa. W skład gamy Sunekos wchodzą dwie linie:
- Sunekos 200 - dla rewitalizacji, drenażu limfatycznego i bioodnowy skóry
- Sunekos 1200 - dla naturalnej wolumetrii i wypełnienia skóry
Wskazania do mezoterapii Sunekos

- brak napięcia i elastyczności skóry
- zmarszczki i bruzdy
- cienie pod oczami
- regeneracja i odbudowa skóry
- wiotkość skóry
- skóra wymagająca rewitalizacji

Jak działa preparat Sunekos

W związku z procesem starzenia się skóry obserwujemy zmniejszenie liczby i aktywności fibroblastów, a w rezultacie redukcję głównych elementów strukturalnych macierzy pozakomórkowej, czyli kolagenu i elastyny. Potrzebne do syntezy kolagenu aminokwasy to przede wszystkim glicyna, prolina, hydroksyprolina oraz hydroksylizyna, natomiast wytwarzanie elastyny umożliwiają aminokwasy: walina i lizyna. Sunekos posiada w swoim składzie, oprócz kwasu hialuronowego, powyższe aminokwasy, zatem stymuluje fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych skóry. Siła Sunekos tkwi w jego unikalnym składzie, niespotykanym w innych preparatach dostępnych na rynku.Przebieg mezoterapii Sunekos

W pierwszej kolejności kosmetolog przeprowadza wywiad medyczny w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. 

Sunekos to produkt bardzo łatwy w użyciu. Może być podawany różnymi technikami mezoterapii, igłą oraz kaniulą. 
Zabieg nie jest głęboko inwazyjny i nie wymaga wyłączenia pacjenta z codziennych czynności - zaraz po zabiegu pacjent może wrócić do aktywności. 

Pełna terapia preparatem Sunekos

Bardzo subtelny i naturalny efekt wolumetryczny widoczny jest natychmiast po zabiegu. Na kolejne efekty rozświetlenia skóry, wygładzenia zmarszczek i ujędrnienia należy poczekać - pierwsze rezultaty widoczne są po około 10 dniach, a ostateczne pojawiają się w okresie pół roku.

Optymalne efekty terapii preparatem Sunekos uzyskuje się po wykonaniu 3 - 4 zabiegów w odstępie 7 - 10 dniowych.
Możliwe obszary iniekcji to: twarz, szyja, dekolt, dłonie, ramiona, wewnętrzna strona ud i obszar pod kolanami.

Efekty zabiegu Sunekos

- redukcja i wygładzenie zmarszczek
- odmłodzenie i poprawa jakości skóry
- odżywienie komórek skórnych
- nawilżenie i stymulacja skóry
- poprawa jędrności i kondycji skóry
- nadanie delikatnej wolumetrii twarzy

Przeciwwskazania do zabiegu Sunekos

- ciąża i karmienie piersią
- opryszczka w stanie aktywnym
- nadwrażliwość na kwas hialuronowy
- wirusowe, grzybicze i bakteryjne infekcje skóry, stany zapalne skóry
- zaburzenia krzepnięcia krwi
- niewyrównana cukrzyca
- skłonność do powstawania blizn przerostowych
- choroby nowotworowe oraz autoimmunologiczne