Mezoterapia mikroigłowa to zabieg powodujący kontrolowane uszkodzenie skóry poprzez jej mechaniczne nakłuwanie (mikronakłucia) oraz pobudza skórę do powstawania w niej nowych włókien kolagenowych i elastyny, a następnie powoduje jej przebudowę, regenerację i odmłodzenie. Efekty zabiegu mezoterapii mikroigłowej są różne w zależności od częstotliwości, głębokości (długość igieł) i ilości mikronakłuć oraz od zastosowanych składników aktywnych.

Dlatego najlepiej, gdy mezoterapia igłowa wykonywana jest metodą frakcjonowania, ponieważ umożliwia regulację powyższych parametrów, a więc częstotliwości, głębokości i ilości mikronakłuć, czego nie osiągniemy za pomocą rollera. Parametry te są dobierane zależności od problemu skórnego oraz od efektu, który chcemy osiągnąć. Dodatkowo, do frakcyjnej mezoterapii mikroigłowej wykorzystywane są jednorazowe kartridże. Dlatego mezoterapia mikroigłowa przy użyciu frakcji jest bezpieczniejsza i skuteczniejsza (szerszy wachlarz zastosowań) od popularnych rollerów.

W wyniku zabiegu frakcyjnej mezoterapii mikroigłowej następuje głęboka regeneracja naskórka, spłyceniu ulegają zmarszczki mimiczne, blizny potrądzikowe w zależności od ilości zabiegów i zaawansowania zmian w skórze są mniej widoczne lub zostają zlikwidowane, koloryt skóry zostaje wyrównany, następuje regeneracja skóry zniszczonej opalaniem lub innymi czynnikami, odżywienie i nawilżenie skóry, cienka i mało elastyczna skóra staje się mocniejsza oraz jędrniejsza.




Wskazania do zabiegu:

- utrata jędrności i zwiotczenia

- blizny

- zmarszczki

- pierwsze oznaki fotostarzenia skóry



 

Efekty zabiegu:

- wzmożona produkcja kolagenu

- ujędrnienie 

- spłycenie blizn

- wygładzenie i poprawienie struktury skóry

- poprawa kolorytu