Cały zabieg ma za zadanie oczyścić twarz z zaskórników otwartych i zamkniętych, prosaków, pozbyć się zanieczyszczeń, zniwelować trądzik, łojotoki i zmniejszyć nadczynność gruczołów łojowych.

Polega on na wykonaniu diagnostyki cery, rozpulchnieniu skóry przy użyciu maski oraz wapozonu, następnie wykonywane jest manualne oczyszczanie twarzy. Kolejnym etapem zabiegu jest dezynfekcja skóry prądami d’Arsonvala oraz nałożenie maski kremowej łagodzącej, odżywczej, regenerującej. Końcowym etapem zabiegu jest nałożenie kremu odżywczo-regenerującego zachowany jest kwaśny odczyn PH zmniejszający ilość flory bakteryjnej, dokładnie oczyszczone, dzięki takiemu zabiegowi blokujemy pory skóry (zaskórniki) regulujemy gospodarkę lipidową, hamujemy rozwój bakterii oraz przyspieszamy gojenie po oczyszczaniu normalizujemy wszystkie procesy związane z nadmiarem pracy gruczołów łojowych, łagodzimy stany zapalne, a skóra po zabiegu jest wyciszona zmatowiona i nawilżona.

Cena oczyszczania uzależniona jest od rodzaju zastosowanego preparatu i zostaje uzgodniona z klientem przed rozpoczęciem zabiegu. Zabieg często łączony jest z peelingiem kawitacyjnym pod warunkiem braku przeciwwskazań.

 Wskazania do zabiegu:

- cera tłusta

- trądzikowa

- przetłuszczająca się

- zaskórniki

- prosaki

- wypryski

- krosty

- grudki

- nadmierna aktywność gruczołów łojowych

 Przeciwwskazania do zabiegu:

- ostre stany zapalne skóry

- opryszczka w okolicy twarzy

- stany alergiczne

- stany zakaźne skóry i oczu

- choroby grzybicze

 Efekty po zabiegu: 

- oczyszczenie z zaskórników i krost

- odzyskanie świeżości i delikatności skóry

- działanie bakteriobójcze - D'arsonval

- regulacja pracy gruczołów łojowych

- lepsze wchłanianie substancji aktywnych