Mezoterapia igłowa CytoCare 532


CytoCare 532 to medyczny preparat francuskiego Laboratorium RevitaCare, dający efekty odmłodzenia i wygładzenia skóry. Wysoką skuteczność zapewnia skład preparatu oparty na wysokostężonym kwasie hialuronowym oraz 55 aktywnych składnikach takich jak witaminy, sole nieorganiczne i aminokwasy. 

Zabieg mezoterapii CytoCare 532 poprawia kondycję skóry, intensywnie ją nawilża i regeneruje, spowalniając proces starzenia się skóry. Synergiczne działanie witamin, aminokwasów i minerałów z kwasem hialuronowym pozwala na efektywne spłycenie zmarszczek, zagęszczenie skóry oraz jej wyraźne odmłodzenie.

Mezoterapia igłowa 

Mezoterapia igłowa polega na wstrzyknięciu podskórnie lub śródskórnie małych dawek preparatów medycznych z aktywnymi składnikami, takimi jak: kwas hialuronowy, witaminy, minerały, aminokwasy, peptydy i inne substancje odżywcze. 

Zabieg odbywa się w znieczuleniu i jest mało inwazyjny, dlatego najczęściej nie wymaga rekonwalescencji pacjenta, a podanie składników aktywnych bezpośrednio do miejsc wymagających terapii, czyni ją zabiegiem wysoko skutecznym.

Najczęściej zabiegi wykonuje się na obszarze całej twarzy, szyi i dekoltu, ale również tylko w problematycznych miejscach, np. na bliznach potrądzikowych, przebarwieniach, wiotkiej skórze policzków, okolicach oczu i ust. 

Preparat CytoCare 532

CytoCare 532 to preparat oparty o 55 aktywnych składników (witaminy, sole nieorganiczne, aminokwasy) i kwas hialuronowy o wysokim stężeniu 32 mg/5 ml. Zabieg mezoterapii CytoCare 532 poprawia kondycję skóry, intensywnie ją nawilża i regeneruje, spowalniając proces starzenia się skóry. Synergiczne działanie witamin, aminokwasów i minerałów z kwasem hialuronowym pozwala na efektywne spłycenie zmarszczek, zagęszczenie skóry oraz jej wyraźne odmłodzenie.

Wskazania do mezoterapii igłowej CytoCare 532

- spłycanie zmarszczek 
- intensywne zagęszczenie i regeneracja skóry właściwej
- głębokie nawodnienie skóry
- zapobieganie pojawieniu się pierwszych zmarszczek
- intensywne odżywianie skóry

Przebieg zabiegu mezoterapii CytoCare 532

Przed zabiegiem specjalista przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad zdrowotny w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu i dobrania optymalnego do wskazań preparatu. Po znieczuleniu skóry twarzy specjalista wykonuje serię drobnych iniekcji za pomocą cienkiej igły w celu wprowadzenia preparatu w skórę.

Po zabiegu może wystąpić niewielka bolesność, zaczerwienie, drobne siniaczki oraz nieduży obrzęk skóry w miejscu przeprowadzenia zabiegu. Objawy te powinny ustąpić w ciągu 2-3 dni. Bezpośrednio po zabiegu mogą być też widoczne drobne grudki, tzw. depozyty preparatu, które ulegają wchłonięciu w ciągu 1-2 dni.

Rekomendowana liczba zabiegów

Aby osiągnąć maksymalne rezultaty przeprowadzanej terapii, należy w zależności od wskazania przeprowadzić serię od 3 do 6 zabiegów w odstępach od 2-4 tygodni. Pełna terapia zostaje zarekomendowana podczas wstępnej konsultacji.

Efekty mezoterapii igłowej CytoCare 532

- spłycenie zmarszczek
- intensywne zagęszczenie i regeneracja skóry właściwej
- głębokie nawodnienie i intensywne odżywienie skóry
- efekt przeciwutleniający i ochronny
- profilaktyka kolejnych zmarszczek
- nadanie skórze promienności i blasku

Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej

- ciąża i karmienie piersią
- skłonność do powstawania bliznowców, keloidów 
- skóra płytko unaczyniona 
- uczulenie na dany składnik aktywny zawarty w preparacie
- czynna infekcja, opryszczka w fazie aktywnej
- nieustabilizowana cukrzyca
- choroby takie jak: choroby krzepliwości krwi, choroby autoimmunologiczne, choroby nowotworowe, wirusowe zapalenie wątroby