Mezoterapia frakcyjna

INNOWACYJNA TECHNOLOGIA FRAKCJONOWANIA SKÓRY I WPROWADZANIA SKŁADNIKÓW AKTYWNYCH - Alternatywą dla lasera frakcyjnego

Zabieg ten odgrywa bardzo dużą rolę w regeneracji naskórka. Następuje tu bowiem mechaniczna stymulacja pobudzająca produkcję oraz regenerację elastyny i włókien kolagenu. Nakłuwanie w połączeniu z odpowiednimi preparatami sprawiają, że w skórze zachodzą reakcje naprawcze, które to z kolei stanowią podstawę odnowy tkanek. Po zabiegu skóra zyskuje jędrność, jest gładka i piękna. Widoczne zmarszczki mimiczne ulegają znaczącemu spłyceniu. Ponadto poprawie ulega cały kontur twarzy.

MECHANIZM DZIAŁANIA ZABIEGU
Kontrolowana precyzja urzadzenia pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury.

•FAZA I – URAZ
Pierwszy etap rozpoczyna się wraz z wydzielaniem czynników wzrostu pochodzenia płytkowego i kaskadzie tworzenia nowych komórek naskórka, chemotaksji fibroblastów, proliferacji fibroblastów i pobudzenia produkcji macierzy międzykomórkowej.

•FAZA II - STAN ZAPALNY
Procesy proliferacji komórek skóry powodują dalsze wydzielanie czynników wzrostu z fibrolastów, keratynocytów i monocytów co prowadzi do drugiej fazy przebudowy skóry, w której powstają kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany, GAG oraz pobudzane są procesy angiogenezy.

•FAZA III - REMODELING
Ostatnia faza mechanizmu działania DERMAPEN™ skutkuje przebudową i remodelingiem leczonych tkanek. Poprawia się unaczynienie skóry a jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowego kolagenu. Kwintesencją działania Mezoterapii frakcyjnej są naturalne zdolności organizmu do samo leczenia oraz prawidłowej przebudowy tkanek.

Innowacyjny aparat do Mezoterapii Frakcyjnej to profesjonalne urządzenie, wyznaczające nowe trendy w kosmetologii estetycznej. Moduły zabiegowe w Mesotherapy Microneedle System są sterylne, jednorazowe, zawierają 18 igieł o długości 0,5 mm. Nie są one wykonane z tradycyjnych, stalowych materiałów, ale ze specjalnego rodzaju tworzywa. Eliminuje to ryzyko występowania reakcji alergicznych i stanowi alternatywę dla osób uczulonych na metale.
Wskazania do zabiegu:


Główne wskazania do wykonania zabiegu to między innymi zmarszczki mimiczne, widoczne blizny potrądzikowe, skóra, która zniszczona jest promieniowaniem słonecznym, mało elastyczna i cienka skóra.Przeciwwskazania do zabiegu: 


Pamiętać jednak trzeba, że nie każdy może skorzystać z zabiegu mezoterapii frakcyjnej. Istnieje bowiem wiele przeciwwskazań do zabiegu. Są to między innymi:
-ciąża i okres karmienia piersią,
-alergie,
-cukrzyca,
-skóra, która źle toleruje iniekcje
-choroby krwi np. anemia
-miejscowe stany zapalne
-skłonność do bliznowacenia
-trądzik różowaty
-przyjmowanie aspiryny i preparatów przeciwzakrzepowych
Ile zabiegów jest potrzebnych ?


Ilość zalecanych zabiegów zależy od kondycji i problemu skóry.
Już po pierwszym zabiegu skóra jest bardziej elastyczna, jędrna i napięta. Zauważa się poprawę struktury i koloru skóry.
Aby osiągnąć zauważalną i długotrwałą poprawę stanu skóry konieczne jest w większości przypadków wykonanie więcej niż jednego zabiegu ( podobnie jak w przypadku zabiegów z wykorzystaniem laserów).
Dla poprawienia ogólnego stanu, odmłodzenia skóry zwykle zaleca się 2-5 zabiegów w 2-4 tygodniowych odstępach.
Przy bliznach zwłaszcza starych może być konieczność większej ilości zabiegów wykonywanych w odstępach 2-4 tygodni.
Efekty zabiegu:

-perfekcyjne odżywienie skóry
-intensywna regeneracja
-likwidacja płytkich zmarszczek
-efektywne wygładzenie zmarszczek
-spłycenie widocznych bruzd oraz głębokich zmarszczek
-zmniejszenie rozstępów oraz blizn
-redukcja przebarwień
-poprawa napięcia skóry
-przywrócenie zdrowego i w pełni naturalnego kolorytu skóry
-wzmocnienie odporności tkanki łącznej