Mezoterapia bezigłowa, inna nazwa to elektroporacja, to bezbolesny i nieinwazyjny zabieg kosmetyczny wykorzystujący zjawisko wspomagania transportu przeznaskórkowego i elektroporacji. Podczas zabiegu mezoterapii bezigłowej następuje równoczesne działanie fal ultradźwiękowych i impulsów elektrycznych, co wywołuje efekt elektroporacji na błonach komórkowych. W obszarze skóry poddanej działaniu głowicy do mezoterapii, następują miejscowe zmiany temperatury oraz zmiana wewnątrzkomórkowego ciśnienia, za sprawą czego substancje czynne swobodnie przenikają przez barierę naskórkową i wnikają do skóry właściwej. Powoduje mikromasaż, elektrostymulację mięśni i poprawę trofiki tkanek. 

Podstawowym celem mezoterapii bezigłowej jest odmładzanie, normalizowanie, rewitalizowanie, nawilżanie skóry, rozjaśnianie plam, spłycanie zmarszczek, lifting oraz redukcja cellulitu, tkanki tłuszczowej, rozstępów, ujędrnienie biustu.

Jest to metoda nieinwazyjna, nie ma skutków ubocznych, zabieg jest bezbolesny i nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji.

Mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem "lunchowym", który nie wymaga wcześniejszego specjalnego przygotowania się przez pacjenta, a bezpośrednio po nim można powrócić do normalnych czynności.

 


 

Wskazania:

- utrata elastyczności i jędrności skóry

- profilaktyka przeciwstarzeniowa

- fotostarzenie

- zmarszczki

- kurze łapki

- worki pod oczami

- cienie pod oczami

- blizny

- skóra sucha wymagająca nawilżenia

- skóra zmęczona o szarym kolorycie

- skóra palacza

- skóra naczyniowa
Przeciwwskazania do zabiegu:

- ciąża

- metalowe elementy w ciele

- choroby serca

- rozrusznik serca

- epilepsja

- nadwrażliwość skóry

- stany zapalne

- cukrzyca
Efekty zabiegu:

- wyraźnie widoczne rezultaty liftujące

- redukcja zmarszczek 

- poprawa kolorytu i struktury skóry

- pobudzenie procesów naprawczych w skórze

- nawilżenie