Lipoliza to jedna z najnowocześniejszych metod we współczesnej kosmetologii, która pozwala w sposób bezoperacyjny na trwałą i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. Zabieg ten polega na deponowaniu w tkankę tłuszczową mieszanki fosfatydylocholiny, deoksycholatu i np. L-karnityny lub krzemionki organicznej.

W gabinecie wykonujemy lipolizę iniekcyjną bezpiecznymi ampułkami- Dermaheal LL, które są zakwalifikowane jako wyrób medyczny klasy III.

Lipoliza iniekcyjna stała się alternatywą dla bolesnych zabiegów jak na przykład liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. Jest to obecnie najbezpieczniejsza i stosunkowo niedroga metoda efektywnego usuwania tkanki tłuszczowej z danego obszaru ciała.

 



NA CZYM POLEGA LIPOLIZA INIEKCYJNA?

Fosfatydylocholina PPC to naturalny składnik naszego organizmu (lecytyna) stosowany w medycynie od bardzo dawna w leczeniu zatorów tłuszczowych oraz redukcji lipidów we krwi. Fosfatydylocholina i deoksycholat podane do tkanki tłuszczowej powodują rozpad trójglicerydów po zniszczeniu komórek tłuszczowych. Metabolizm tłuszczu przyśpieszony zostaje dzięki L-karnitynie. Najbardziej widoczne efekty modelowania sylwetki osiągane są u pacjentów u których nagromadzony tłuszcz nie ulega redukcji nawet w wyniku diety oraz ćwiczeń fizycznych. Lipoliza iniekcyjna wykonywana jest najczęściej w okolicach podbródka i brody, policzków, brzucha, ud oraz pośladków, czyli miejsc w których najczęściej następuje nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej.

 



JAK WYGLĄDA ZABIEG LIPOLIZY INIEKCYJNEJ?

Przed zabiegiem, podczas konsultacji, przeprowadza się wywiad dotyczący przebytych oraz aktualnych chorób oraz uczuleń. Po konsultacji i braku przeciwwskazań do zabiegu, na zaznaczone wcześniej miejsca może zostać nałożona maść ze środkiem znieczulającym. Następnie następuje dezynfekcja skóry po której kosmetyczka dokonuje wstrzykiwania preparatu we wcześniej zaznaczone miejsca bardzo cieniutką igłą. W miejscu podania pojawia się małe zaczerwienienie oraz delikatne uczucie pieczenia, które jednak szybko ustępuje.

 



PO ZABIEGU

Po zabiegu pojawia się zaczerwienienie i obrzęk, miejsce iniekcji staje się nadwrażliwe na dotyk, może wystąpić swędzenie – to efekt wywołanego przez czynniki aktywne kontrolowanego stanu zapalnego tkanki tłuszczowej i znak, że substancja aktywna działa! Nieprzyjemne uczucia mijają po kilku dniach. W miejscach ukłuć mogą pojawić się siniaczki, które znikają po 1-2 dniach.
UWAGA! Po zabiegu powinno się dużo pić około 2 litrów wody dziennie, odpowiednio nawodniony organizm skuteczniej metabolizuje tłuszcz.

Do aktywności fizycznej można wrócić praktycznie zaraz po wykonanym zabiegu.



 

Wskazania:

- drugi podbródek
- grube, otłuszczone kolana
- tłuszcz na wewnętrznej stronie ud
- oponka na brzuchu
- wałeczki na plecach
- bryczesy
- boczki
- tłuszcz na ramionach
- gruby kark
- cellulit

 



Przeciwwskazania:

- ciąża
- karmienie piersią
- infekcje skóry w miejscach, w których miałby zostać przeprowadzony zabieg
- nadmierna otyłość
- ciężkie choroby nerek i wątroby
- podwyższony poziom trójglicerydówchoroby związane z krzepliwością krwi
- padaczka
- alergia na któryś ze składników podawanych w czasie lipoterapii iniekcyjnej (fosfatydylocholina, L-karnityna)



 

Efekty:

- miejscowa redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej i redukcja cellulitu.
- likwidacja drugiego podbródka
- wyszczuplenie kolan
- zmniejszenie obwodu talii, bioder, ud (ok 4-5 cm)
- wyszczuplenie ramion, karku

 



Częstotliwość zabiegu:

Żeby osiągnąć zadowalające efekty, standardowo wykonuje się serię 2-3 zabiegów co 3-4 tygodnie. Przy obfitej tkance tłuszczowej zabiegów może być więcej – ostateczną liczbę określa się podczas wizyty