Cosmelan - terapia na przebarwienia

Cosmelan to wysoko skuteczna terapia depigmentacyjna, która regulując produkcję melaniny w skórze - rozjaśnia i wyrównuje koloryt skóry, zmniejsza i eliminuje plamy barwnikowe i przebarwienia posłoneczne oraz zapobiega powstawaniu nowych. Zabieg przywraca dodatków równowagę skórze tłustej i mieszanej - dzięki regulowaniu wydzielania sebum - oraz stymuluje odnowę kolagenu działając przeciwstarzeniowo. Zabieg stosowany jest więc również w intensywnych terapiach antytrądzikowych oraz antiaging. 
Wskazania do zabiegu Cosmelan

- przebarwienia, piegi, plamy posłoneczne, nierównomierny koloryt skóry
- utrata sprężystości i elastyczności skóry
- nadmierne rogowacenie skóry
- rozszerzone pory
- trądzik
- nadmierne wydzielanie sebum
- zmiany potrądzikowe o charakterze przebarwień pozapalnych i drobnych blizn
- fotostarzenie

Terapia depigmentacyjna Cosmelan

Terapia depigmentacyjna Cosmelan wykorzystuje substancje hamujące powstawanie tyrozynazy, czyli głównego enzymu odpowiedzialnego za tworzenie się melaniny w skórze. W swym składzie zawiera kwas kojowy, palmitynian retinolu, arbutynę, kwas fitowy, azelainowy, witaminę A i C oraz naturalnie występujące wyciągi z roślin.

Działanie zabiegu Cosmelan opiera się na podwójnym mechanizmie, który z jednej strony koryguje widoczność przebarwień poprzez eliminację nadmiaru melaniny w skórze, a z drugiej reguluje i kontroluje nadprodukcję nowej melaniny, tym samym zapobiegając pojawianiu się nowych plam barwnikowych w przyszłości.

Zabieg podzielony jest na kilka etapów. Etap gabinetowy polega na aplikacji silnie działającej maski przez specjalistę, etap domowy to kuracja polegająca na regularnym i długotrwałym stosowaniu preparatu w postaci kremu, które pacjent otrzymuje po zabiegu. Aby otrzymać prawidłowe efekty pozabiegowe należy przebyć całą 2-etapową terapię.

Jednorazowy zabieg Cosmelan pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów depigmentacyjnych przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa. W zależności od typu skóry, rodzaju i głębokości przebarwień, terapia przebiega z różną prędkością ale stan skóry zauważalnie poprawia się już tydzień po rozpoczęciu terapii. 

Składniki aktywne preparatu Cosmelan

Cosmelan jest zaawansowanym technologicznie preparatem medycznym, zawierającym w swym składzie:
- składniki aktywne hamujące tyrozynazę - połączenie sześciu głównych składników aktywnych opracowanych o najwyższej skuteczności i najwyższej tolerancji dla skóry
- składniki aktywne hamujące tworzenie się melaniny - DOPAtautomerazę i eumelaninę
- złożony mechanizm działania hamujący melanogenezę - utrudnia migrację melanosomów do keratynocytów tym samym eliminując ich stymulację przez promienie UV
- kompleks witaminowy o silnym działaniu antyoksydacyjnym neutralizującym wolne rodniki oraz stymulującym produkcję kolagenu i pobudzającym odnowę komórkową skóry
- składniki aktywne pochodzenia roślinnego o właściwościach rozjaśniających, które nawilżają i wygładzają skórę.
- filtry przeciwsłoneczne - połączenie fizycznych i chemicznych filtrów z działaniem przeciwrodnikowym chroniącym przed promieniami UVA i UVB.
- składnik złuszczający, przyspieszjący naturalny proces złuszczania naskórka, a tym samym zapobiegający powstawaniu przebarwień.
W składzie preparatu nie występują substancje zapachowe ani konserwanty. Przebieg zabiegu Cosmelan w gabinecie 

Po wstępnym wywiadzie zdrowotnym i analizie stanu skóry, kosmetolog rozpoczyna zabieg od dokładnego oczyszczenia skóry. Kolejnym krokiem jest zastosowanie odtłuszczacza, który usuwa nadmiar sebum z powierzchni skóry, aby zwiększyć skuteczność terapii poprzez lepszą penetrację substancji aktywnych. Następnie nakładana jest maska Cosmelan 1 na całą powierzchnię twarzy. Maska pozostaje na skórze pacjenta od 3 do 12 godzin, w zależności od rodzaju cery, fototypu, wrażliwości skóry i celu zabiegu. Po upływie czasu wskazanego przez kosmetologa, pacjent samodzielnie usuwa maskę w domu zgodnie ze wskazówkami. 

Terapia domowa Cosmelan 2 

Dwie doby po usunięciu maski należy rozpocząć profesjonalną kurację domową w postaci kremu Cosmelan 2. Preparat zwiększa działanie depigmentujące po zastosowaniu maski gabinetowej poprzez kontrolowanie produkcji melaniny, zapobiegając ponownemu pojawianiu się przebarwień. Krem Cosmelan 2 należy nakładać na oczyszczoną i osuszoną skórę dwa razy dziennie - rano i wieczorem - przez okres dwóch tygodni. Po upływie 2 tygodni, krem należy stosować raz dziennie - wieczorem, aż do wykończenia produktu. Podczas kuracji pacjent może odczuwać na skórze ciepło oraz delikatne pieczenie.

W trakcie kuracji skóra może być bardziej wrażliwa, zaczerwieniona i podrażniona. Zauważalne jest także delikatne łuszczenie się skóry. Może pojawić się obrzęk i uczucie ciepła skóry. Koniecznie jest stosowanie delikatnych preparatów myjących, które nie uszkodzą bariery hydrolipidowej skóry, dodatkowych produktów nawilżających oraz kremu z wysokim filtrem. Bezwzględnie należy stosować się do zaleceń specjalisty prowadzącego kurację. 


Efekty terapii Cosmelan

- silna redukcja przebarwień
- ujednolicenie kolorytu skóry
- przywrócenie elastyczności i napięcia skóry
- zmniejszenie widoczności zmarszczek i linii mimicznych
- intensywne wygładzenie skóry, zmniejszenie widoczności porów
- efekt napiętej i rozświetlonej skóry
- zagęszczenie skóryPrzeciwwskazania

- ciąża i karmienie piersią
- nadwrażliwość lub alergia na którykolwiek składnik peelingu
- przyjmowanie retinoidów doustnych (należy odczekać 6 miesięcy od zakończenia kuracji)
- stany zapalne skóry (opryszczka w stanie aktywnym, nasilony trądzik)
- aktywne choroby skóry oraz infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze
- skłonność do powstawania bliznowców, keloidów
- liczne brodawki i zmiany skórne
- nieustabilizowana cukrzyca, choroby krzepliwości krwi,
- choroby autoimmunologiczne, choroby nowotworowe, wirusowe zapalenie wątroby
- przebyty zabieg dermatologiczny, laserowy, medycyny estetycznej, stosowanie retinolu i kwasów (należy odczekać 2-3 tygodnie)