Czym jest kuracja Dermalogica i komu jest polecana?

DERMALOGICA® to  marka ekskluzywnych amerykańskich kosmetyków profesjonalnych stworzona w 1986 roku przez międzynarodowy autorytet w dziedzinie kosmetologii - International Dermal Institute.

Terapia Dermalogica, dzięki profesjonalnym liniom kosmetyków, obejmuje pielęgnację skóry dojrzałej, skłonnej do przebarwień, a także z problemem trądziku u osób w wieku dojrzałym. Powstała także linia Shave przeznaczona dla mężczyzn oraz linia Solar Defense zapobiegająca uszkodzeniom skóry spowodowanym przez promieniowanie UV.


Z ilu zabiegów składa się kuracja?

Liczba zabiegów ustalana jest indywidualnie z kosmetologiem. Zależne jest to od typu i kondycji skóry.


Jak wyglądają zabiegi?

Zabieg rozpoczyna się analizą skóry (tzw. FaceMapping), która pozwala na zdiagnozowanie problemów skóry i umożliwia ułożenie odpowiedniego programu pielęgnacyjnego. Podział twarzy na 14 stref pozwala precyzyjnie zobrazować stan zdrowia i kondycję skóry.

Kurację Dermalogica wyróżnia to, że nie jest propozycją realizowaną według ustalonych schematów. Każdy zabieg dobierany jest bowiem indywidualnie, co pozwala na jego przeprowadzenie w zgodzie z aktualnymi potrzebami skóry.


Jak długo trwa zabieg?

Czas zabiegu to około 90 minut.


Kiedy możesz spodziewać się pierwszych efektów kuracji i jak długo się one utrzymują?

Efekty, takie jak wzrost napięcia skóry, poprawa nawilżenia i kolorytu widoczne są po pierwszym zabiegu. Jednak by utrzymały się one dłużej zaleca się wykonanie serii, a następnie tzw. zabiegów przypominających – raz w miesiącu. Również w przypadku pielęgnacji skór trądzikowych zaleca się wykonanie serii zabiegów.


Jak postępować po zabiegach?

Po zakończeniu zabiegu, by jak najdłużej utrzymać osiągnięty efekt, ustalany jest indywidualny program pielęgnacji domowej. Obejmuje on demakijaż, odpowiednio dobrane serum, kremy i maski.ZABIEG GŁĘBOKO NAWILŻAJĄCY    

Zabieg intensywnie nawilżający opracowany na potrzeby skóry odwodnionej, uszkodzonej przez słońce. Głęboko nawilża, odżywia i regeneruje skórę oraz poprawia funkcjonowanie jej naturalnej bariery ochronnej. Jest to połączenie witamin, naturalnych ekstraktów roślinnych oraz energetyzujących technik masażu Dermalogica.


ZABIEG GŁĘBOKO NAWILŻAJĄCY POŁĄCZONY ZE ZŁUSZCZANIEM

Ekskluzywny zabieg intensywnie nawilżający opracowany na potrzeby skóry odwodnionej, uszkodzonej przez słońce. Głęboko nawilża, odżywia i regeneruje skórę oraz poprawia funkcjonowanie jej naturalnej bariery ochronnej. Jest to połączenie złuszczających hydroksykwasów, witamin, naturalnych ekstraktów roślinnych oraz energetyzujących technik masażu Dermalogica. Złuszczenie nadmiaru martwych komórek pozwala na lepsze wchłonięcie substancji aktywnych, stymuluje produkcję młodych, w pełni nawilżonych komórek, dzięki czemu skóra jest nawodniona, elastyczna, wspaniale wygładzona i odświeżona.


ZABIEG KOJĄCO-OCHRONNY DLA SKÓRY WRAŻLIWEJ                                     

Wyjątkowa terapia kojąco ochronna dla skóry wrażliwej. Profesjonalna pielęgnacja skóry wrażliwej Dermalogica, wykorzystuje koncentrację roślinnych substancji o działaniu łagodzącym, przeciwzapalnym, redukującym zaczerwienienia oraz przywracającym skórze jej naturalną barierę ochronną. Aktywny kompleks Anti-Ozonate Complex w połączeniu z bogactwem substancji kojących i ochronnych tworzy kompozycję, niezwykle skuteczną w walce z podrażnieniami.


ZABIEG REWITALIZUJĄCY                                                                                        

Luksusowa terapia odżywcza z wykorzystaniem kojących zmysły olejków esencjonalnych. Dzięki wyselekcjonowanym składnikom roślinnym przeniesie Cię w świat aromaterapii sprawiając, że doświadczysz ukojenia, które pomoże ci odzyskać naturalny stan równowagi organizmu poczucie wyjątkowego odprężenia.


ZABIEG OCZYSZCZAJĄCY                                                                                                                                     
 

Profesjonalna kuracja oczyszczająca. Zabieg skierowany do osób ze skórą problematyczną, ze skłonnością do stanów zapalnych i zmian ropnych. Skutecznie redukuje zmiany trądzikowe, wygładza i regeneruje naskórek oraz zapobiega powstawaniu nowych zmian.


ZABIEG ODMŁADZAJĄCY - PRZECIWSTARZENIOWY                                                                                                                      
 Intensywna terapia przeciwstarzeniowa oparta o system innowacyjnych produktów stworzonych na podstawie zaawansowanych badań, skupionych na kontroli reakcji biochemicznych, które prowadzą do starzenia się tkanek. Widocznie wygładza, rozświetla i odżywia skórę zwiększając jej napięcie tkankowe.


ZABIEG REGENERUJĄCY DLA SKÓRY ZNISZCZONEJ - MULTIWITAMINOWA TERAPIA    

                                                                           
 Odżywcza, multiwitaminowa terapia, przywracająca siły witalne zmęczonej skórze. Wyjątkowo intensywna regeneracja skóry uszkodzonej w wyniku negatywnego działania czynników środowiskowych. Dzięki wykorzystaniu naturalnych humektantów, stymulujących witamin, roślinnych antyoksydantów oraz bogactwa substancji o działaniu ochronnym, zabieg ten doskonale nawilża, koi i odżywia, a także dodaje blasku, nawet najbardziej poszarzałej, uszkodzonej przez słońce, starzejącej się skórze.


ZABIEG REGENERUJĄCY     

                                                                             
 Terapia intensywnie regenerująca, stymuluje naturalne procesy odnowy w skórze nie dopuszczając do jej przedwczesnego starzenia się. Dostarcza aktywnych substancji o działaniu odżywczym i regenerującym, odświeżając zmęczoną skórę, nadaje jej zdrowy koloryt. Aktywna eksfoliacja stymuluje produkcję kolagenu i elastyny poprawiając napięcie tkankowe.


ZABIEG OCZYSZCZAJĄCY DLA SKÓRY DOJRZAŁEJ  

Terapia MediBac to pierwsza profesjonalna kuracja zaprojektowana pod kątem pielęgnacji i leczenia skóry osób dorosłych z trądzikiem pospolitym. Każdy produkt wchodzący w skład systemu MediBac zawiera unikalną kompozycję substancji o działaniu oczyszczającym, kojącym i regenerującym by jak najskuteczniej walczyć z trądzikiem zapobiegając jednocześnie przedwczesnemu starzeniu się skóry.


LUKSUSOWAY ZABIEG POPRAWIAJĄCY OWAL TWARZY                                                                                 
 Celem tej terapii jest odnowa powierzchni skóry, wygładzenie zmarszczek oraz poprawa napięcia tkankowego i korekta owalu twarzy. Specjalistyczne receptury, oparte na wyselekcjonowanych substancjach roślinnych i najnowszej generacji składnikach otrzymywanych biotechnologicznie efektywnie poprawiają owal twarzy, zwiększając napięcie tkankowe. Bogactwo silnie nawilżających i odżywczych substancji, zawartych w preparatach kończących zabieg nadaje skórze gładkość i jedwabistość, chroniąc ją jednocześnie przed szkodliwym wpływem środowiska.Terapia Dermalogica obejmuje również ekspresowe zabiegi MicroZone:

- intensywna terapia Age Smart przywracająca gładkość i świeżość zmęczonej poszarzałej skórze,

- zabieg liftingujący na okolice oczu i ust – ukierunkowany na zwalczanie pierwszych oznak starzenia skóry oraz drobnych zmarszczek,

- szybkie odświeżenie –niezbędny, gdy niespodziewanie wypadło ci spotkanie z koleżankami, a nie masz czasu na pełen zabieg. Preparat na bazie substancji złuszczających i koktajlu witaminowego sprawi, że twoja skóra odzyska promienny wygląd i blask.

- zabieg Pure Smart System – dla skór problematycznych, gdy nagle pojawi się wyprysk. Tu trzeba działać bezzwłocznie.

- błyskawiczne ukojenie - zabieg SOS niezastąpiony, gdy nagle przytrafi ci się podrażnienie lub poparzenie skóry, np. po solarium.