Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym

Postępujący wraz z wiekiem ubytek tkanek miękkich w skórze, zanik kwasu hialuronowego, tłuszczu i degeneracja włókien kolagenowych powodują zmiany w wyglądzie naszej twarzy, która traci młodzieńczy zaokrąglony kształt, spłaszcza się i zaczyna opadać.
Charakterystyczne punkty zaniku tkanek miękkich w twarzy to:

- okolica skroni

- dolina łez

- okolica jarzmowa i podjarzmowa

- linie marionetek

- okolice żuchwy
W celu zachowania właściwych proporcji twarzy i zapobiegania skutkom zaniku tkanek stosujemy zagęszczony kwas hialuronowy w zabiegu wolumetrii. Specjalna budowa wypełniacza hialuronowego oparta na trójwymiarowych molekułach daje o 50% większą objętość niż w przypadku tradycyjnych wypełniaczy do korekcji zmarszczek. Preparaty do wolumetrii odznaczają się dużą wydajnością, odpornością na rozkład enzymatyczny i działanie wolnych rodników. Podaje się je przy pomocy igieł lub kaniul do głębokich warstw skóry, stosując znieczulenie miejscowe. Preparat utrzymuje się w skórze średnio 12-18 miesięcy, działając regenerująco, pobudzając syntezę kolagenu i elastyny. Skóra odzyskuje jędrność i sprężystość oraz właściwy poziom nawilżenia.
Dzięki zabiegom wolumetrii możemy:

- unieść opadające brwi

- wypełnić ubytki w skroniach

- przywrócić okrągły kształt zapadniętym policzkom

- uwypuklić linię kości policzkowych

- wypełnić duże ubytki w bruzdach nosowo-wargowych

- odbudować objętość linii marionetek

- dodać objętości luźnej i zapadniętej części żuchwowej
Wolumetrię stosuje się również:

- jako terapię uzupełniającą dla tradycyjnego liftingu twarzy

- w celu dodania objętości twarzy po intensywnym odchudzaniu z przypadkami zwiotczenia naskórka

- w przypadkach chęci zaokrąglenia zbyt szczupłej twarzy

- w celu wyrównania symetrii i równowagi proporcji twarzy
Alternatywa dla liftingu chirurgicznego

Zabieg stanowi alternatywę dla liftingu chirurgicznego, jest jednak o wiele mniej inwazyjny i bardziej bezpieczny. Kwas hialuronowy stosowany do wypełnień posiada budowę identyczną z naturalnie występującym w skórze kwasem hialuronowym, dzięki czemu zabieg nie powoduje powikłań. Efekty zabiegów są bardzo naturalne i jednolite, kwas hialuronowy jest elastyczny i niewidoczny pod skórą.

Kilka dni przed zabiegiem należy unikać przyjmowania leków rozrzedzających krew i przeciwzapalnych (ibuprofeny, aspiryna). Po zabiegu niewskazane jest nagrzewanie skóry (w solarium, saunie), gdyż może to prowadzić do przedwczesnego wchłaniania się kwasu hialuronowego w skórze. Po zabiegu może pojawić się ból, obrzęk i wystąpienie zasinień, które znikają w ciągu kilku dni.
Przeciwwskazania do zabiegu:

- zaburzenia krzepliwości krwi

- choroby autoimmunologiczne

- skłonność do powstawania blizn przerostowych i bliznowców

- alergia na kwas hialuronowy

- infekcje skóry

- epilepsja

- ciąża