Oxybrazja jest to rodzaj mechanicznego peelingu. Czynnikiem złuszczającym jest tu strumień odpowiednio rozproszonych kropelek soli fizjologicznej. Zabieg polecany jest między innymi osobom ze skórą wrażliwą i naczynkową.

Czym dokładnie jest oxybrazja

Oxybrazja to peeling mechaniczny, inaczej nazywany też mikrodermabrazją wodno-tlenową. Czynnikiem, który złuszcza naskórek jest tutaj strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej. Aplikowany jest on pod odpowiednim ciśnieniem sprężonego powietrza. Do zabiegu wykorzystywany jest specjalny aplikator.

Oxybrazja jest zabiegiem niezwykle skutecznym, a jednocześnie bezpiecznym, dlatego właśnie z powodzeniem może być stosowana u osób, które mają cerę bardzo wrażliwą i naczynkową. Podstawowe działanie tego zabiegu to złuszczenie tych powierzchownych warstw naskórka, to z kolei pobudza proces gojenia się naskórka. Jeżeli zastosujemy zabieg wielokrotnie to będzie on oddziaływać również na skórę właściwą. W takim wypadku pobudza syntezę włókien elastynowych i kolagenowych. Skóra w efekcie staje się więc bardziej elastyczna, a drobne zmarszczki ulegają spłyceniu. Oxybrazja skutecznie zmniejsza łojotok oraz przyśpiesza usuwanie zaskórników. Zabieg działa również na bakterie beztlenowe, a to właśnie one odpowiedzialne są za pojawianie się trądziku pospolitego.

 

Częstotliwość zabiegów dostosowuje się przede wszystkim do rodzaju skóry. I tak w przypadku skóry trądzikowej, łojotokowej, ze zmarszczkami, przebarwieniami lub skóry mieszanej poleca się wykonywać oxybrazję raz w tygodniu i co tydzień. Raz w tygodniu, ale co dwa tygodnie wykonuje się zabieg dla skóry bardzo wrażliwej i delikatnej, skóry suchej oraz naczyniowej. 

 



Wskazania:

Zabieg polecany jest w wielu przypadkach. Główne wskazania to:

- skóra naczynkowa, bardzo wrażliwa oraz z przebarwieniami

- przeciwzmarszczkowo i przeciwstarzeniowo

- skóra zniszczona

- skóra, która wymaga oczyszczenia

- skóra przesuszona

- skóra szara

- cera trądzikowa

- brak nawilżenia i odżywienia skóry

- brak odpowiedniej jędrności skóry

 



Przeciwwskazania

Jak każdy zabieg kosmetyczny, tak i oxybrazja nie może być wykonana u każdego. Zasadnicze przeciwwskazania do zabiegu to:

- infekcje skóry – grzybicze, wirusowe, bakteryjne,

- nowotwory

- terapia przeciwtrądzikowa z zastosowaniem retinoidów

- choroby ogólnoustrojowe

- przerwanie ciągłości naskórka

- stany zapalne skóry

- świeże blizny

- faza aktywna łuszczycy

- opryszczka

- rozrusznik serca

 



Efekty zabiegu

Efekty oxybrazji widoczne są zaraz po wykonanym zabiegu, z tego też względu zabieg ten cieszy się ogromną popularnością. Zaraz po zrealizowanym zabiegu skóra jest wyraźnie odżywiona oraz napięta. Wyrównuje się jej koloryt i staje się rozjaśniona. Zabieg doskonale radzi sobie też z drobnymi zmarszczkami i rozszerzonymi porami. Jeżeli natomiast oxybrazja stosowana jest przez dłuższy czas, to cała seria zabiegów poprawi mikrokrążenie, które z kolei bardzo korzystnie wpływa na procesy regeneracyjne skóry.

Optymalne efekty oxybrazji uzyskuje się po serii około 3 do 10 zabiegów. Wiele tutaj zależy oczywiście od rodzaju problemu z jakim boryka się dana osoba. Pojedynczy zabieg można zastosować na przykład przed jakąś ważną imprezą lub wielkim wyjściem.

Oxybrazja jest dzisiaj jednym z tych popularniejszych zabiegów, a wszystko dlatego, że daje świetne efekty, ale też dlatego, że można ją stosować nawet w przypadku bardzo wrażliwej skóry.