LECZENIE | REGENERACJA | ODMŁADZANIE

Koniec z kompromisami. Właśnie odkryłaś leczniczo-odmładzający zabieg kosmetyczny dedykowany nadwrażliwej skórze trądzikowej, atopowej, łuszczycowej i naczynkowej. Nareszcie połączysz leczenie z regeneracją oraz głębokim nawilżeniem, zyskując gładką, promienną i młodą skórę.

Peeling kwasem laktobionowym łączy intensywną terapię skóry z aktywacją procesów regeneracyjnych oraz głębokim nawilżeniem. Dzięki temu złagodzisz lub całkowicie powstrzymasz stany zapalne, pozbędziesz się przebarwień i innych problemów, wygładzisz zmarszczki oraz uelastycznisz swoją skórę.

Peeling laktobionowy nareszcie pozwoli Ci skutecznie zadbać o Twoją nadwrażliwą skórę oraz zmienić problemy dermatologiczne i widoczne oznaki starzenia się skóry w satysfakcję młodego wyglądu.
Działanie kwasu laktonobionowego 

Kwas laktobionowy wpływa na lepszą sprężystość skóry, przez co przeciwdziała powstawaniu zmarszczek i teleangiektazji. Przyspiesza proces gojenia się ran. Ma on także właściwości antyoksydacyjne i pobudza syntezę kolagenu, przez co wzmacnia procesy naprawcze skóry. Chroni przed promieniami UV i hamuje działanie metaloproteinaz - enzymów przestrzeni zewnątrzkomórkowej naskórka. Dzięki tym właściwościom zapobiega tworzeniu się zmarszczek. Złuszcza skórę przez co może np. leczyć rybią łuskę blaszkowatą. Wiąże wodę oraz tworzy na skórze warstwę ochronną wygładzającą skórę.

Peeling chemiczny kwasem laktobionowym może być stosowany do skóry suchej i wrażliwej. Ma on więc zastosowanie w leczeniu zniszczonej słońcem skóry, trądzika różowatego, zapobieganiu starzenia się skóry, leczeniu chorób zapalnych, ale także w pielęgnacji skóry.

Ponadto kwas laktobionowy ma właściwości nawilżające i wspomagające proces odnowy komórkowej, wzmacnia czynność bariery naskórkowej. Stymuluje produkcję kolagenu i glikozoaminoglikanów. Dzięki właściwościom antyutleniającym zmniejsza uszkodzenia tkanek spowodowane działaniem wolnych rodników. Można go stosować latem, gdyż nie powoduje wrażliwości na promienie UV.
Co to jest kwas laktonobionowy ?

Kwas laktobionowy należy do grupy kwasów hydroksylowych zwanych polihydroksykwasami (PHA). Jest nowej generacji kwasem otrzymywanym naturalnie z występującej laktozy. Kwasy te posiadają wszystkie cechy i właściwości charakterystyczne dla kwasów AHA, a dodatkowo wykazują łagodniejsze działanie, nie powodując efektów ubocznych w postaci intensywnego łuszczenia, pieczenia, szczypania lub zaczerwienienia skóry, co jest wynikiem budowy ich cząsteczek. Polihydrokwasy sprawiają, że skóra jest nawilżona i zwiększają jej elastyczność. Mają właściwości przeciwutelniające. Chelatują jony żelaza, dzięki czemu skóra zostaje odmłodzona i zregenerowana.
Wskazania do zabiegu:

Peeling kwasem laktobionowym to nowoczesna metoda leczenia i pielęgnacji skóry. Kwas laktobionowy można używać do każdego rodzaju skóry, zarówno pielęgnacyjnie, jak i leczniczo. Najlepiej sprawdza się w przypadku:

- występowania trądziku / trądziku różowatego

- łuszczycy

- atopowego zapalenia skóry

- skóry suchej i zniszczonej

- skóry nadwrażliwej i podrażnionej

- rumienia

- rozszerzonych naczyń krwionośnych

- widocznych oznakach starzenia się skóry – zwiotczeniu i zmarszczkach

- niedalekiej ważnej okazji, ze względu na szybką regenerację skóry
Efekty zabiegu:

Badania wykazały, że kwas laktobionowy jest w stanie wyleczyć:

- trądzik różowaty

- zaburzenia naczyniowe

- uszkodzenia posteroidowe

- łojotokowe zapalenie skóry

- przewlekły odczyn fototoksyczny

Ponadto, peeling kwasem laktobionowym:

- łagodzi podrażnienia i przyspiesza proces gojenia skóry

- wpływa korzystnie na rumień i rozszerzone naczynka - zmniejszając ich widoczność

- powoduje znaczny wzrost nawilżenia naskórka - efekt uelastycznia i ujędrnienia

- zmniejszenia grubości warstwy rogowej, skóra staje się gładsza oraz uzyskuje równomierny koloryt

- redukuje powierzchniowe zmarszczki co daje efekt wygładzenia i odmłodzenia

- wzrost spoistości głębszych warstw naskórka
Przeciwwskazania do zabiegu:

Kwas laktobionowy jest delikatnym kwasem nowej generacji, co sprawia, że nie ma większych przeciwwskazań w jego zastosowaniu. Jednak kwestię tę tak naprawdę trzeba ustalić indywidualnie. Może być niekorzystne zastosowanie peelingu, jak w przypadku innych kwasów, czyli:

- ciąży

- laktacji

- uszkodzeń skóry

- doustnej terapii pochodnymi witaminy A

- terapii sterydami