Zmarszczki czy spadek elastyczności skóry to nie jedyny negatywny przejaw wpływu, jaki starzenie ma na naszą skórę. Wraz z biegiem lat (oraz nagromadzeniem innych czynników, takich jak wpływ promieni UV), na skórze pojawiają się również przebarwienia. Powstają one w wyniku nadmiernego nagromadzenia melatoniny, czyli substancji chroniącej skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Istnieją jednak sposoby na odwrócenie tych zmian i przywrócenie skórze dawnej barwy. Jeden z nich to Cosmelan – zabieg umożliwiający nieinwazyjne usuwanie przebarwień. 


Cosmelan – jak wygląda zabieg?

Istotą zabiegu Cosmelan jest zastosowanie substancji służących do powstrzymania enzymu (tyrozynazyny) kluczowych dla formowania się barwnika melaniny. Dzięki tym substancjom postępujące przemiany metaboliczne zostają odwrócone, a skóra ulega rozjaśnieniu. Co więcej, zabieg Cosmelan nie tylko przywraca skórze dawny koloryt, ale również wygładza ją, oraz poddaje procesowi intensywnej regeneracji. Zabieg z powodzeniem można stosować zarówno na twarzy, jak i na pozostałych częściach ciała takich jak ramiona, dekolt czy też dłonie.


Zabieg Cosmelan – do kogo jest skierowany?

Zabieg Cosmelan to jedna z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych kuracji depigmentacyjnych dostępnych na rynku (zaraz za kuracjami z wykorzystaniem lasera frakcyjnego ablacyjnego). Co więcej, można ją bez przeszkód stosować na każdym typie skóry. W związku z tym polecana jest przez ekspertów jako rozwiązanie dla każdej osoby, która chce przywrócić skórze dawny koloryt usunąć  przebarwienia, oraz ją wygładzić i zregenerować.


WSKAZANIA

Zabieg Cosmelan polecamy zwłaszcza osobom, które chcą:


– Usunąć przebarwienia skóry

– Usunąć zmiany depigmentacyjne

– Usunąć plamy soczewicowate


PRZECIWSKAZANIA

Ze względów zdrowotnych jako przeciwwskazania do zabiegu Cosmelan lekarze uznają


– Ciążę

– Opryszczka lub trądzik w fazie aktywnej

– Stany zapalne

– Stosowanie leków – pochodne witaminy A doustnieUsuwanie przebarwień skóry – zabieg Cosmelan 

Przed zabiegiem

Decydując się na zabieg należy pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim należy zrezygnować z wszelkich form depilacji w miejscu poddawanemu zabiegowi na dwa tygodnie przed wizytą w gabinecie . Należy również ograniczyć opalanie na słońcu oraz solarium. Na dwa tygodnie przed zabiegiem należy również zrezygnować z zewnętrznego stosowania preparatów z pochodną witaminy A.


Na czym polega zabieg?

Zabieg Cosmelan składa się z dwóch części. Podczas pierwszej z nich, która odbywa się w gabinecie kosmetolog nakłada na skórę maskę wykonaną z preparatu o nazwie Cosmelan 1. Cosmelan 1 pozostaje przez kilka godzin na skórze, a zmywany jest w domu przez pacjenta. Długość tej części zabiegu zależy od przebiegu typu skóry, ale najczęściej ta część kuracji trwa od 5 do 10 godzin.


Druga część to systematyczna domowa pielęgnacja skóry kremem Cosmelan 2. Dzięki stosowaniu kremu według zaleceń kosmetologa terapia może osiągnąć swój maksymalny i długotrwały efekt.


Przebieg całej kuracji powinien być systematyczny i trwać przynajmniej 3 miesięce. Przedwczesne przerwanie terapii niestety wiążę się z odwróceniem pozytywnych efektów.
Po zabiegu

Zabieg Cosmelan nie jest bolesny, może pojawić się jednak uczucie pieczenia bądź napięcia, który może utrzymywać się przez kilka dni po zabiegu. Można jednak je zniwelować nakładając krem łagodzący. W niektórych przypadkach może również pojawić się złuszczenie skóry, które jednak samoistnie zanika w ciągu tygodnia. Należy pamiętać, by stosować ochronę przeciwsłoneczną – w przeciwnym wypadku mogą pojawić się takie efekty uboczne jak zaczerwienienie czy nasilenie zmian trądzikowych.


Pierwszymi efektami zmiany kolorytu skóry można cieszyć się już po około tygodnia. Szybkość całego procesu w dużej mierze zależny jest od fototypu skóry – w przypadku jasnej karnacji plamy zanikają pomiędzy 8 a 21 dniem, podczas gdy u osób o karnacji ciemniejszej zachodzi to maksymalnie po 10 dniach. W przeważającej ilości przypadków redukcja plam dochodzi nawet do 95%, warunkiem jest jednak systematyczna i nieprzerwana terapia oraz ścisłe stosowanie się do zaleceń kosmetologa.


Po zabiegu, do domu otrzymasz:


Preparaty Cosmelan® zestaw produktów do pielęgnacji domowej (Home Pack) wraz z informacją jak je stosować:

 - Cosmelan 2 Krem - Krem podtrzymujący efekt działania zabiegu. Gwarantuje trwałość terapii rozpoczętej w gabinecie i pozwala na stopniowe usunięcie przebarwień.

- Krem Mesoestetic Melan Recovery - Krem o silnym działaniu odżywczo – nawilżającym, na twarz i szyję. Stanowi uzupełnienie kuracji, utrzymuje gładkość i elastyczność skóry. Musi być stosowany codziennie, zawsze po aplikacji COSMELAN 2 krem.

- Krem Mesoestetic melan 130+ pigment control mesoprotech - krem z bardzo wysokim filtrem ochronnym SPF, zawierający składniki wyrównujące koloryt skóry. Zawiera filtry fizyczne (mineralne) i chemiczne UVB+UVA (ochrona UVB 131, ochrona UVA 67) oraz filtry biologiczne HEV+IR. Nie tylko tworzy barierę przed promieniowaniem UV, ale również zapobiega przebarwieniom u samych podstaw tego procesu. Zawiera bowiem azeloglicynę (pochodna kwasu azelainowego), która hamując działanie enzymu odpowiedzialnego za produkcję melaniny - tyrozynazy, zapobiega powstawaniu przebarwień.