Czym jest zabieg C-PEEL i kiedy go wykonujemy?


C – PEEL, to intensywny zabieg z zastosowaniem nanotechnologii, która pozwala transportować substancje aktywne zamknięte w nanosomach do głębszych warstw skóry oraz zwiększyć intensywność zabiegu. 

Zabieg C – PEEL to intensywna kuracja odmładzająca i rozświetlająca, którą z powodzeniem można stosować przez cały rok. Dedykowana jest przede wszystkim osobom o poszarzałej cerze, pozbawionej blasku, bez względu na wiek. Działa przeciwzmarszczkowo, depigmentacyjnie, regenerująco, nawilżająco i rozjaśniająco. Świetnie sprawdza się również jako zabieg bankietowy. W efekcie mamy długotrwale nawilżoną i rozpromienioną cerę.
I wariant: Na oczyszczoną skórę zostaje nałożony mandelac żel złuszczający na kilka minut (w zależności od grubości skóry). Po zmyciu żelu mandelac nakładamy równomiernie na cały obszar skóry C – PEEL delivery serum połączony z Glowing powder (dodatek do peelingów nadający blask skórze). Na zakończenie zabiegu zostaje nałożony preparat odżywczy z dodatkiem kwasu hialuronowego, olejków esencjonalnych i protein jedwabiu, który doskonale wygładza zmarszczki i redukuje uczucie napięcia.


II wariant:  Na oczyszczoną skórę zostaje nałożony mandelac żel złuszczający na kilka minut (w zależności od grubości skóry). Po zmyciu żelu mandelac nakładamy równomiernie na cały obszar skóry C – PEEL delivery serum połączony z Glowing powder (dodatek do peelingów nadający blask skórze). Po zmyciu C – PEEL delivery serum z Glowing powder nakładamy na skórę nanomaskę z witaminą C na 20 – 30 minut, która dziesięciokrotnie zwiększa przenikanie substancji czynnych i wykonujemy masaż skóry. Na zakończenie zabiegu zostaje nałożony preparat odżywczy z dodatkiem kwasu hialuronowego, olejków esencjonalnych i protein jedwabiu, który doskonale wygładza zmarszczki i redukuje uczucie napięcia.Jaki jest skład zabiegu C – PEEL?

Glukozyd askorbylu, czyli stabilna postać witaminy C, o działaniu antyoksydacyjnym  i stymulującym syntezę kolagenu (główny komponent tkanki podporowej skóry), oraz ujednolicającym jej koloryt. Redukuje widoczne zmarszczki, zwiększa wytrzymałość  i elastyczność skóry, w sposób znaczący napręża ją, co w konsekwencji prowadzi do znacznie młodszego wyglądu. Poprzez zwalczanie wolnych rodników chroni skórę przed zewnętrznymi czynnikami środowiskowymi  (słońce, stres, tytoń, zanieczyszczenia). 

Kwas hialuronowy o bardzo niskiej masie cząsteczkowej, zamknięty w liposomach, nawilża, pobudza fibroblasty do syntezy kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów oraz ułatwia przenikanie pozostałych składników aktywnych.3-trójpeptyd palmitylu SYN-COLL – peptyd stymulujący syntezę kolagenu, elastyny, GAG; regeneruje macierz skórną, redukuje zmarszczki i zwiększa jędrność.

Ekstrakt z morwy białej działający rozjaśniająco, hamując enzym tyrozynazę.Pantenol – działający łagodząco, nawilżająco i wygładzająco skórę podrażnioną.Kwas migdałowy stosowany do leczenia fotostarzenia oraz nieregularnej pigmentacji.
Jakie są wskazania do wykonania zabiegu C – PEEL?

- każdy rodzaj skóry, a zwłaszcza skóra sucha, odwodniona, poddawana nadmiernej ekspozycji na słońce,

- skóra matowa, „poszarzała”, wymagająca natychmiastowego rozświetlenia i pobudzenia,

- zabieg szczególnie polecany, jeśli zależy nam na szybkim rezultacie przed ważnym spotkaniem (nie powoduje złuszczania skóry, dlatego może być wykonywany o każdej porze roku).


Rezultaty, jakie osiągamy wykonując zabieg: 

korzystne efekty dla wszystkich rodzajów skóry, zwiększona wytrzymałość skóry i jej elastyczność, nawilżenie skóry, rozświetlenie skóry, redukcja delikatnych przebarwień.
Jak często należy powtarzać zabieg?

Zabieg wykonywany jest jednorazowo w celu regeneracji i odświeżenia skóry. Wykonywany w serii może być powtarzany co 2 – 4 tygodnie.